Korona Tatr to nieformalny i ciągle niezrealizowany w stu procentach projekt, który miałby klasyfikować najwyższe szczyty Tatr. Biorąc pod uwagę mnogość tatrzańskich szczytów wznoszących się na ponad 2000 metrów, ciężko jest wybrać te, które do rzeczonej miałyby zostać wliczone. Wielka…

Korona Tatr – największe szczyty w Tatrach

Wejście na Giewont
Giewont jest górą, która rozbudza wyobraźnię wszystkich turystów odwiedzających Zakopane. Majestatyczny i posępny budzi respekt. Słynna legenda o Giewoncie opowiada, że jest to śpiący rycerz, który przebudzi się pewnego dnia, gdy Polska będzie w straszliwych opałach. Nie dziwi zatem fakt,…

Szlak na Morksie Oko
Morskie Oko to zdecydowanie najsłynniejszy staw w Tatrach. Położone u podnóża najwyższej góry w Polsce jezioro, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Droga na Morskie Oko jest na całej długości wyasfaltowana i nie wymaga od turystów specjalnych umiejętności. Którędy do…

Szpiglasowa Przełęcz i Szpiglasowy Wierch
Położona na wysokości 2110 metrów Szpiglasowa Przełęcz jest jednym ze słynniejszych miejsc w Tatrach. Prowadzi na znajdujący się obok Szpiglasowy Wierch wznosi się na wysokość 2172 metrów.

Szlak na Zawrat
Położona na wysokości 2159 metrów przełęcz Zawrat jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Tatrach Wysokich. To wyjątkowa przełęcz, stanowiąca mekkę miłośników ekstremalnych szlaków. Wszystko za sprawą zaczynającej się w tym miejscu Orlej Perci.

Gubałówka i piękny widok na Zakopane
Wśród miłośników wypraw do Zakopanego panuje zgoda, co do faktu, że najpiękniejszy widok na miasto roztacza się z Gubałówki. Jest to wynik nie tylko bliskiego położenia tego szczytu, ale też wspaniałego tła, którym jest panorama tatr.

Szlak na Kasprowy Wierch
Kasprowy Wierch jest jednym z najpopularniejszych szczytów w polskich Tatrach. Wynika to z faktu, że prowadzi na niego kolej linowa, pozwalająca szybko i wygodnie dostać się na ten liczący 1987 metrów szczyt. W sezonie oczekiwanie w kolejce oczekujących na przejazd trwa godzinami. Dlatego lepszym pomysłem może być wycieczka piesza.

Rysy – najwyższy szczyt tatr
W regionie Tatr Wysokich znajduje się najwyższy szczyt polskich Tatr – Rysy. Licząca sobie 2499 metrów góra, położona jest na granicy Polski i Słowacji. Co ciekawe, wyższy o 4 metry wierzchołek (jeden z trzech, które posiada ta góra) znajduje się już po stronie słowackiej.

Tatry wysokie – co warto o nich wiedzieć?
Tatry wysokie to rejon najwyższych polskich gór o charakterze alpejskim. Ostre, przekraczające 2000 metrów szczyty, oraz trudne szlaki to szczególne cechy tego regionu. Geograficznie region ten rozciąga się między Tatrami Bielskimi, a Zachodnimi i zajmuje 340 km2. Jednak z tego obszaru zaledwie 80 km2 znajduje się po stronie Polskiej.

Zawrat z Doliny Pięciu Stawów
Zawrat to jedno z najsłynniejszych miejsc w Tatrach Wysokich. Położona na wysokości 2159 m.n.p.m. przełęcz stanowi bramę do najtrudniejszego szlaku w Polskich Górach – Orlej Perci. Nazwa występuje dość często na tatrzańskich szlakach i oznacza po prostu wąską, stromą przełęcz między szczytami.